Skip links

MIRA

Fira d’arts de carrer de Gandia

Gandia. 9, 10 i 11 d’abril de 2021

MIRA

Naix amb l’objectiu de:

ACTUALITAT

Prendre el pols a l’actualitat de les arts escèniques de carrer d’àmbit valencià, estatal i internacional.

DINAMITZACIÓ

Estimular  el mercat valencià de les arts escèniques de carrer.

FESTIVALS

Generar complicitats amb altres festivals per a desenvolupar circuits per a les arts escèniques de carrer.

NOUS PÚBLICS

Crear noves espectadores i espectadors de les arts de carrer a través d’una programació actual  de les arts de carrer.

SINERGIES

Propiciar l’intercanvi i la reflexió entre professionals (companyies, programadors, distribuïdors, etc…)  entorn de les arts de carrer.

Programa

Divendres/ 9 d’abril
Viernes

CASA DE CULTURA MARQUÉS DE GONZÁLEZ DE QUIRÓS
Passeig de les Germanies, 13

11.30 h Ponència inaugural
El compromís amb la cultura en temps de pandèmies/
El compromiso con la cultura en tiempos de pandemia

Ponent, Jordi Bertran Luengo
Gestor cultural i professor de la Universitat Rovira i Virgili de Tarragona.

Acte institucional de benvinguda
Acto institucional de bienvenida
Diana Morant, alcaldessa de Gandia
José Manuel Prieto, regidor Escena Urbana i Política Festiva
Domingo Martínez, director artístic de Fira MIRA Gandia

12.30 h Presentació del llibre
Paisajes escénicos de Manuel V. Vilanova
Ed. Fiestacultura i Xarxa Teatre
Un estudi que arreplega teoria, pràctica, passat, present i futur de les arts escèniques de carrer | Un estudio que recoge teoría, práctica, pasado, presente y futuro de las artes escénicas de calle

17.00 h PAVELLÓ POLIESPORTIU BENIOPA
CÍA. PISTACATRO (Galícia)
Mezzo 70’ Estrena C. Valenciana
Espectacle itinerant.

18.00 h PATI COL·LEGI MONTDÚVER
DAVID VENTO DANCE THEATRE (C. de Madrid)
Indala 20’

19.00 h PAVELLÓ POLIESPORTIU BENIOPA
LUCAS RUIZ PROD. (C. Valenciana)
Re.ON.(strucció) 45’ Estrena C. Valenciana

20.30 h TEATRE SERRANO
CIA. MAINTOMANO (Castella i Lleó)
Sin miedo 50’

Dissabte/ 10 d’abril
Sábado

11.30 h PAVELLÓ POLIESPORTIU BENIOPA
CIA. PERE HOSTA (Catalunya)
Dis_Order 35’ Pre-Estrena Nacional

12.15 h PAVELLÓ POLIESPORTIU BENIOPA
CIA. ILUYA (Catalunya)
Jet Lag 45’ Estrena C. Valenciana

13.30 h PAVELLÓ POLIESPORTIU BENIOPA
FIL D’ARENA (C. Valenciana)
Sénia 25’

17.00 h PATI DE L’ESCOLA PIA
CIA. CRIS-IS (Catalunya)
Home 40’ Estrena C. Valenciana

18.00 h PLAÇA DEL TIRANT
23 ARTS PRODUCCIONS (Catalunya)
Trenzadas 35’

19.00 h PLAÇA DEL TIRANT
ANIMASUR TEATRO (Andalusia)
Buenas noches Europa 60’

20.00 h JARDÍ CASA DE CULTURA
CIRC BOVER (Illes Balears)
Àvol 70’ Estrena C. Valenciana

21.15 h MIRADOR DEL SERPIS
CIA. FERRER & WEIDMANN (R. de Múrcia/C. Valenciana)
Nada 25’ Estrena Nacional

Diumenge/ 11 d’abril
Domingo

11.00 h PATI DE L’ESCOLA PIA
LA TROUPE MALABÓ (C. Valenciana)
Karpaty Cirqué 55’ Estrena Nacional

12.30 h JARDÍ CASA DE CULTURA
TROCOS LUCOS CÍA. (C. de Madrid)
Tartana 45’ Estrena C. Valenciana

Descàrrega del programa